Kommenteeri

Kohus jättis Korolevi kahjunõude Postimehe vastu rahuldamata

" Harju maakohus jättis oma 17. jaanuari 2020 otsuses täies ulatuses rahuldamata näitleja Marika Korolev-Pihelpuu hagi AS Postimees Grupi vastu seoses Postimehes ilmunud artikliga «Korolev osutus samuti laimajaks»."
" Oma hagis nõudis Korolev-Pihelpuu enda hinnangul ebaõigete andmete ümberlükkamist ja mittevaralise kahju hüvitamist. Hageja tahtis andmete ümberlükkamist tema enda koostatud teadete kaudu ning nõudis lisaks Postimehelt moraalse kahju korvamist, mille suuruseks hindas ise 80 000 eurot.
[...]

Kuigi kohus tuvastas, et vaidlustatud väidetest üks kujutab ebaõiget faktiväidet, ei esitanud Korolev-Pihelpuu ühtegi nõuet (kokku neli alternatiivi) nii, et ta nõudnuks Postimehelt üksnes ühe väite ümberlükkamist. Hageja on igas nõudes soovinud mitmete väidete avaldamist koos enda lisatud tekstiga.

«Seega on hageja sisuliselt soovinud mitte toimunu heastamist ja ebaõigete andmete ümberlükkamist, vaid enamat, mis võlaseaduse paragrahv 1047 kohaselt võimalik ei ole. Hageja nõue ei ole suunatud rikkumise restitutsioonile, vaid hageja on soovinud enamat,» leidis kohus.

Korolev-Pihelpuud esindas kohtus vandeadvokaat Robert Sarv. Postimees Grupi esindajateks olid vandeadvokaadid Paul Keres ja Artur Sanglepp."

Loe lisaks Postimehest

Lisa kommentaar

Email again: