Kommenteeri

MMSi vestlusõhtu korraldajad ähvardavad ettekannetest rääkimise korral 22 000-eurose trahviga

"Postimehele kinnitasid nii Triniti advokaadibüroo vandeadvokaat Karmen Turk kui ka Soraineni advokaadibüroo vandeadvokaat Kaupo Lepasepp, et sellist kajastamispiirangut avalike tingimustega ei ole võimalik sellisel kujul ajakirjanikele seada.

Karmen Turki sõnul võib teatud juhtudel ajakirjanik päevauudise kajastamiseks või muu avaliku debati keskmesse kuuluva teema käsitlemiseks siiski kajastada ka infot, mille kajastamiseks ei ole selle ürituse korraldajatel huvi. Näiteks kui erakond korraldab meeleavalduse, siis mistahes tingimused, et ajakirjanik või seda nägevad inimesed seda kajastada ei või, sellisena ei kehti."

"«Kui tegemist on uudisväärtusliku sisuga, siis ajakirjanik võib nõusolekuta ja tasu maksmata (kuid alati õigesti viidates) kuuldut-nähtut filmida ja edastada mahus, mis vastab päevauudiste kajastamise vajadusele. Kõik, mis seda ületab, kuulub litsentsitasu alla tõepoolest ning autoril on õigus nõuda vastavalt tasu,» selgitas Turk.

See tähendab, et juhul kui ajakirjanik nimetatud üritusel osaleks ja sellest hiljem uudise kirjutaks, ei saa ürituse korraldajad 22 000 eurost trahvi nõuda tingimusel, et ajakirjanik on hoolsalt ja põhjalikult kaalunud, kas avalik huvi ja päevasündmuste kajastamise vajadus kaaluvad üles mistahes korraldajate muud huvid.

Turk viitas autoriõiguse seaduse paragrahvile 19, mille kohaselt võib ka autoriõigusega teost kasutada vabalt teaduslikel, hariduslikel, informatsioonilistel ja õigusemõistmise eesmärkidel."

Loe lisaks Postimehest

Lisa kommentaar

Email again: